Menu

Sukces w kieszeni

komputery, Internet, oprogramowanie

Remont a kosztorys remontowy

kowalskibud

Od października rozpoczynamy wielkie wykańczanie mieszkania. Mamy dogadaną ekipę budowlaną, która przedstawiła konkretną kwotę za wykonanie remontu. Nie otrzymałem jednak żadnego kosztorysu, w którym zostały by wyszczególnione prace. Zastanawiam się teraz czy w związku z tym całość będzie wykonana zgodnie ze sztuką. Bo skoro nie wiem za co zapłacę, to może okazać się, że jakieś prace nie są policzone.

Poprosiłem więc o przygotowanie takiego zestawienia i w odpowiedzi otrzymałem tabelę z wykazem w Excelu. Myślałem, że będzie to bardziej profesjonalnie wyglądało a tam zwykła tabelka z wypisanymi rzeczami typu: gładzenie, malowanie, gruntowanie…

Wcześniej zdarzyło mi się otrzymać wcześniej kosztorys napraw samochodowych i był to ładnie przygotowany wydruk, ewidentnie z programu do tego przeznaczonego.

Czy dla budownictwa nie ma takich dedykowanych rozwiązań? Pogrzebałem po Internecie i znalazłem kilka propozycji – wcale nie jakiś drogich. Przy założeni, że ekipa bierze za taki remont niemałe pieniądze to drobny wydatek. Norma PRO, Norma Standard, Norma EXPERT to propozycje Athenasoft, dalej Zuzia, Rodos, winbud i cała paleta pomniejszych… programów do kosztorysowania.

Co ciekawe w obrazach jakie zwróciła mi wyszukiwarka kosztorysy przygotowane w programach, wyglądały właśnie i estetycznie, a ten który dostałem, był całkiem jak nakreślony na kolanie- po czasie okazało się, że pełno rzeczy zostało w nim pominiętych, więc albo się komuś zapomniało wstawić odpowiednie info do tabeli, albo zabrakło wiedzy w tym temacie.

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • damianero1

  Bardzo przydatne informacje muszę przyznać :) Fajnie rozplanowane, na pewno skorzystam w przyszłości, pozdrawiam Awiz

 • Gość: [Thomas] *.25.157.171.static.3s.pl

  Ogólnie bardzo fajny blog ;)

 • Gość: [Gromaz] *.166.rako-lan.pl

  Witam serdecznie, ja również chciałbym otrzymać kosztorys, bez tego raczej szukałbym innej ekipy budowlanej, ja lubię mieć wszystko dokładnie opisane na papierze, to jest zdecydowanie lepsze moim zdaniem. A każda dobra ekipa budowlana , która zna się na rzeczy na pewno takie coś załatwi i nie będzie z tym problemu, pozdrawiam Gromaz

 • Gość: [http: czestochowa-remonty.pl] *.dynamic.mm.pl

  Jeżeli planujemy większy remonty w domu najlepszą opcją jest zatrudnienie do tego profesjonalnej firmy, która oferuje usługi budowlane.

 • Gość: [kom-in.pl] 95.40.207.*

  Tu trzeba zawsze wziać pod uwagę tzw. bufor bezpieczeństwa ;D Nigdy nie jest tak, że traficie idealnie w punkt. Dobrze jeszcze doliczyć do kosztorysu może tak z 20-30% więcej?

© Sukces w kieszeni
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci